14 Haz 2011

Nokta Otomasyondan bir bom...

“Nokta”ya artık bir nokta koyun! lütfen Bugün Atatürk Üniversitesi’nin resmi sitesinden bir duyuru yayınlandı. Başlığı şöyle “Öğrenci »

10 May 2011

Mümtaz Turhan ve Bilimsel ...

Mümtaz Turhan, 1908’de Erzurum’un Hasankale (Pasinler) ilçesinin Horasan Köyünde (Horasan o tarihlerde Hasankale’ye bağlı bir köydür) dünyaya gelmiştir. 1916’da »

12 Kas 2010

Erkan OĞUR konserinde orga...

Ülkemizin bağrında yetişmiş ve Anadolu’nun toprağından sızan duygulara ses veren bir sanatçı Erkan OĞUR… İşte bu büyük üstat Erzurum 2011 Kış »

7 Kas 2010

Nurettin Topçu ve Anadolu ...

Cumhuriyet tarihinin en özgün düşünürlerinden, felsefecilerinden olan Nurettin Topçu, Erzurumlu bir ailenin oğlu olarak 1909’da İstanbul’da doğmuştur. Dedesi »

3 Kas 2010
nene hatun

Nene Hatun Filmi Fiyasko Ç...

29 Ekimde gösterime giren yönetmenliğini Avni Kütükoğlu’nun yaptığı Nene Hatun Filmi tam anlamıyla bir fiyasko… Erzurum’da çekilmesi ve Erzurum’un »

1 Kas 2010
mühendis

Mühendislik Okuyanları Nel...

2008 Yılında mezun olmuş bir mühendis olarak sizlere az-çok kendi yaşadığım tecrübeleri aktarmak istiyorum.Şu an özel bir şirkette proses mühendisi olarak görev »

15 Eki 2010

Size acısam mı? Bilmem ne ...

Semih Gemalmaz bize 82 Anayasasının çocukları derdi; ya referandumun çocuklarına ne demeli? Biz yine iyiymişiz. Bak sen bunların haline. Size diyorum Atatürk Üniversitesi’nin »

4 Eyl 2010

Tecavüz, tecavüz, tecavüz ...

nereye doğru gidiyoruz kestiremiyorum. önceden çok çok nadir yaşanan tecavüz vakaları artık hergün hemde çok sayıda yaşanıyor. şimdi diyeceksiniz önceden belkide »

22 Ağu 2010

Sözde ! Erzurum’u Panorami...

Geçen Atatürk Üniversitesi resmi sitesinde bir duyuru gördüm. Açıkçası çok sevindim Erzurum namına birşeyler yapılıyor diye. Ama ne yazıkki garip bir şekilde »

12 Ağu 2010

Maytap, Torpil, Kız Kaçıra...

Aslında hiçbir bağıntı kuramadığımız olayları yaşama günleri geldi… Ne hikmettir bir türlü anlayamadığımız Ramazan ve patlayıcı birleşkesi… »

3 Ağu 2010

Sızma Operasyonu ve Kültür...

‘Ben ilkokulda olmalıyım. Yakacık’da bir yaz. İstanbul’un o zamanlar bir sayfiye semtinde benden birkaç yaş büyük ablaların, ‘yello submarin’ , ‘Lusin »

16 Tem 2010

Prof. Dr. Nesrin Yıldız | ...

Erzurum’luyum. Erzurum’ a kazandıran kaybettiren kişi ve olayları daha hassas bir şekilde monitörize etmek gibi bir hassasiyetim var. Yer yer kendi memleketimde yabancı »