12 Mar 2012

Timsal Karabekir babası Ka...

Doğu Anadolu’yu Ermeni Taşnak çetelerinin vahşi katliamlarından kurtararak Erzurum Kongresi’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yolunu açan 1. Kafkas »

Devamı
9 Mar 2012

Dünü Unutma Yarına Hakkın ...

Kazım Karabekir‘in kızı Timsal Karabekir Yıldıran’ın konuşmacı olarak katılacağı ‘DÜNÜ UNUTMA YARINA HAKKIN OLSUN’ başlıklı sempozyuma »

Devamı
21 Şub 2012
erzurum-tanitim-gunleri1

Atatürk Üniversitesi Ankar...

Erzurum Dernekleri Federasyonu tarafından Ankara`da düzenlenen “1.Erzurum Tanıtım Günleri”ne katılan Atatürk Üniversitesi açtığı stantta çeşitli »

Devamı
30 Oca 2012

7. Ulusal Erzurum Kar Heyk...

Atatürk Üniversitesi ve çeşitli kuruluşların işbirliğiyle “Erzurum Kar Festivali” kapsamında gerçekleştirilen “7. Ulusal Erzurum Kar Heykeli Yarışmaları”nda »

Devamı
27 Oca 2012

7. Ulusal Erzurum Kar Heyk...

“Erzurum Kış Sporları Festivali” kapsamında düzenlenen, Atatürk Üniversitesi ve çeşitli kuruluşların işbirliğiyle hazırlanan 7. Ulusal Erzurum Kar »

Devamı
2 Haz 2011

Başkonsolos Lee Erzurumlu ...

Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği 2. Başkonsolosu Dr. Heechul Lee, Türkiye-Kore ilişkilerinin iki kardeş ülke ilişkisi olduğunu hatırlatarak, “Erzurumlu »

Devamı
26 May 2011

ATA TEKNOKENT ilk proje ya...

Atatürk Üniversitesi Teknokent’i tarafından düzenlenen “1. Erzurum Teknolojik Atılım Projeleri Yarışması” sonuçlandı. Kültür ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen »

Devamı
12 May 2011

Narmanda sığır yetiştirici...

Narman Meslek Yüksekokulu’nun düzenlediği ‘Narman’da sığır yetiştiriciliğinin durumu ve geleceği’ adlı panel Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Metin »

Devamı
11 May 2011

Basketbol Genç Bayanlar Tü...

Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilmekte olan 2010 – 2011 sezonu, Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası ile devam ediyor. Şampiyona, »

Devamı
10 May 2011

Mümtaz Turhan ve Bilimsel ...

Mümtaz Turhan, 1908’de Erzurum’un Hasankale (Pasinler) ilçesinin Horasan Köyünde (Horasan o tarihlerde Hasankale’ye bağlı bir köydür) dünyaya gelmiştir. 1916’da »

Devamı
10 May 2011

Keneler tehlikeli olmaya d...

Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zatî Vatansever kenelerin hayatın bir gerçeği olduğunu, kenesiz bir yaşantının söz konusu olamayacağından »

Devamı
15 Nis 2011

Erzurumlu İbrahim Hakkı

İbrahim Hakkı, Kırım Savaşında şehit düşen Hasankaleli Molla Bekir’in oğlu, Derviş namlı Osman Efendi ile Hasankale Kındığı Köyünden Dede Mahmut’un »

Devamı