3-4 gün önce öğle saatlerinde Yenişehir üst yoldan geçen G-3 otobüsü boş olmasına rağmen durakta bulunan bir öğrenci arkadaşımızı almıyor.(Şoföre  sorulduğunda saatle çalışıyoruz bir kişi için duramam cevabı alınıyor) Bu arkadaşımız koşarak Erzurum AVM’nin karşısındaki durakta aynı otobüse biniyor. Bindikten sonra şoförle ve muavinle diyaloğu şöyle:

-Dersime geç kalıyorum neden almadınız üst yolda?

-Geç kalıyorsan erken çık evden kardeşim!

-Öyle saçmalık mı olur, zamanında çıkmışım ve otobüs boş durup almıyorsun, almak zorundasın bu senin görevin.

-Bize görevimizi öğretme saatle çalışıyoruz bir kişi için vakit kaybedemem!

Bu diyalogların ardından arkadaşımız sözde bu konularla ilgilendiği söylenen! Erzurum Büyükşehir Belediyesi‘nin toplu ulaşım birimini arıyor ve otobüsteyken şikayetini bildirmeye başlıyor. Bu sırada muavinle şoförün sözlü sataşmalarına maruz kalıyor. Bağırma sebepleri ise olay gibi bir hayli ilginç “Bizim otobüsümüzde bizi nasıl şikayet edersin!?”… Sonra otobüsü kenara çekiyorlar ve arkadaşımızı otobüsten indirmeye çalışıyorlar, arkadaşımızın “Beni indiremezsiniz bu bir halk otobüsüdür ve ben hakkımı arıyorum” demesi üzerine otobüstekilerin de tepkisiyle tekrar hareket ediyor otobüs. İlginçtir bu diyalog yaşanırken de sözde şikayet merci olan Toplu Ulaşım Müdürlüğündeki görevliyle hala görüşüyor arkadaşımız ve ona da diyor “Beni otobüsten indirmeye çalışıyorlar” ve hemen cevap geliyor “İnme sakın!” arkadaşımız da “İnmiyorum zaten” diyor. Şikayet konuşması, şoförle muavinin sözlü sataşmaları Güzel Sanatlar Fakültesi durağına kadar devam ediyor. Tabi sinirli şoförümüz! ralli yapıyor; sinirlenmiş ya nasıl belli edecek tabiki hız yaparak…  Neyse arkadaşımız bu durakta iniyor ve muavin de peşine tutup dövecek! şikayet ediyor diye. Otobüsteki milletin olaya tekrar dahil olmasıyla bu olay da engelleniyor!!

Haberi tamamen yorumsuz olarak aktarıyoruz ve BU LİNKTEKİ haberimizi tekrar hatırlatıyoruz.

Not: Özel halk otobüslerinde ve dolmuşlarında muavin kaldırılmıştı! ve ne zaman insan gibi! konuşan, davranan şoförleri olacak toplu taşımanın merakla bekliyoruz!!

8 yorum var “G-3 şoförü ve muavini öğrenci tartakladı!”

Yorum Yaz
 1. furkan şenses

  Cevapla

  16 Kasım 2010

  yok böyle bir zihniyet ya o adamları suçluyamıyorum cahiller ya onları kontrol etmesi gereken ezikler asıl suçlu bunlar

 2. Biz burda olmasak geçinemeyecekler sözü bile az kalmış,açlıktan ölürler.Sanayisi,tarımı,turizmi olmayan bu şehirde öğrenciyi el üstünde tutacaklarına yolunacak kaz olarak görüyorlar.

  • airborn, siz kendinizi geçim kaynağı olarak gören birer yemmişsiniz gibi yazmışsın. Diğer konu, yine siz kendinizi rızık veren bir ilah´mı görüyorsunuz ? lafa bak siz olmasanız açlıktan ölürmüş bu millet.

   Açık yazayımmı Üniversitenin götürüsü getirisinden daha fazla. En başta Erzurum´un kültürünü sildi süpürdü, ahlak kavramını ortadan kaldırdı. Keşke bu lanet üniversiteyi kurmasalarmış, belki o zaman bu millet sizden medet umacağına, aklı selim düşünüp elini taşın altına koyar daha güzel işler başarırmış.

 3. arkadaşlar sorunu biliyoruz ama sadece eleştiriyoruz ha eleştirmeyin demiyorum eleştiriler yapıcı olmalı soruyarum size eleştirmekten başka ne yapıyorsunuz çözüm aramanızı öneririm…

 4. Ufuk kardeşim öncelikle senin ve diğer arkadasımızın yasadığı evet gayet kötü bi vaka ,kesinlikle söförlerin ii bi eğitimden geciilmesi lazım,genelde çok kabalar. yanlız kullandığın ^^Hayır biz burada olmasak bunlar neyle geçinecek?^^ cümlesini biraz açarmısın???buradaki esnafa evet öğrencinin katkısı yadsınamaz ama emin ol rızkı veren Allah’tır,sen burda olsanda olmasanda buradaki insanlar geçinecektir,kimsenin rızkını sen vermiyorsun bunu bil canımkardeşim.

 5. Hayır biz burada olmasak bunlar neyle geçinecek?İçimdekileri söylemek istiyorum ama değmez bile.Tek kelime ile rezalet!

 6. Ben de dün sabahın 7sinde durağa gittim derse geç kalmayım diye. Neyse G3 geldi bindik adam paraları aldıktan sonra arkada ki K2 ye binin dedi o direk üniye gidiyo dedi. Biz de indik. Arkasından gelmekte bile zorlanan K2 ağzına kadar doluydu ve almadı!! Daha sonra bi G3 daha geçti o da almadı boş olduğu halde. Saat 8’e 15 kala dopdolu bi G3 e bindim ve derse 15 dk geç kaldım. Şimdi evden erken çıkmamış mı oldum ben?? Yazıklar olsun bunlara yaa her geçen gün çığırından çıkıyorlar. Söylemek lazım tabi şikayet etmek lazım.

Bir cevap yazın

Doğrulama Kodu (Aşağıdaki işlemin doğruluğunu sağlayınız) *