belediye4

BURADAKİ yazımda Erzurum Büyükşehir Belediyesi ‘nin resmi web sitesinin görünümü ve içeriği hakkında bir kaç konuya değinmiştim. Yine bu sitenin Caddelerdeki “Haberiniz olsun” başlıklı ilanları görünce dedim sanırım siteyi düzelttiler ki ilanı yayınladılar yoksa bu sitenin ilanı nasıl yayınlanır… ve bu duruma sevinmiştim açıkçası fakat ne site düzelmişti ne de afiş normaldi…Afişte çok çok ilginç iki şey söz konusuydu:

1- Çok komik bir şekilde Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinin adresi yanlış verilmişti. Link aynen şöyle:

“www.erzurum.bld-gov.tr”

Kırmızı yazılan yere dikkat dünyanın hiçbir yerinde böyle bir domain(site adresi) yok. Bu hatayı nasıl görmezler diye merak ediyorum açıkçası. Doğrusu şöyle olmalıydı:

www.erzurum-bld.gov.tr

Üstelik Erzurum’un her köşesinde bu ilan asılıyor ve günlerdir bekliyorum değişir diye, teknik bir hata olmuştur yanlış basılmıştır ama kaç haftadır hala değişmedi ve böyle sergileniyor site. Resimlerine aşağıdan bakabilirsiniz. (4 tane resim ekledim ki photoshop olmadığını göresiniz)

2- Erzurum Büyükşehir Belediyesi ‘nin resmi web sitesi Open Source olup GNU/GPL lisansıyla dağıtılan ve alt yapısı bedava olan Joomla tabanlı olmasına karşılık ilanlarda paralı bir sistem olan Microsofta ait Windows’un “Black Logo” su kullanılıyordu.

Sonuca gelince sanırım kimse bu ilanlarla ilgilenmiyor… Çünkü bu adresi not edipte girebilen var mı acaba :)

10 yorum var “Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Site İlanı”

Yorum Yaz
 1. Muhammet AKSAKAL

  Cevapla

  14 Aralık 2009

  Her ay düzenli olarak sitenin yeniden düzenlenmesi için mail atıyorum şuana kadar ilgilenen olmadı.
  Nöbetçi ezcaneler dahil bilgiler 2007 yılından kalma . o yıldan bu yana iki üç fotoğraf eklemesi haricinde el sürülmemiş resmen üstelik site Türkçe karakterleri desteklemiyor.
  web sitesini düzeltemeyen bir belediye koskoca şehre nasıl hezmet edecek?

 2. O KADARDA ABARTILMAMALI BENCE…

  • Erzurum belediyesini hotulayan kişi

   Cevapla

   03 Kasım 2009

   Belediyemizin öyle bir bilgi işlemcisi varki Google Adsense’den ayda $ 100 kazandımı bunu herkese anlatıp maharet sanıyor :) Bu belediyeden ne beklersin, siyasi olaya hiç girmiyorum zaten yap(ma)tıkları ortada!

 3. Merhaba, bir web tasarımcı ve coder olarak Erzurum belediyesinin yaptığı bu rezilliğe hala anlam veremedim tamamen baştan savma yapılmış sitenin içeriğine gelirsek Ücretsiz Joomla kullanılmış Site yöneticisinide bu yönden destekliyorum açık kod kullanmak güzel ama koskoca belediyenin kendine ait bir sistemi olmasi gerek site 2 dil’de ing ve türkçe sitenin ingilzce kısmı ve türkçe kısmı tamamen farklı 2 farklı site kullanılmış çok eksik var sitelerde umarım bu yorumumuzu değerlendirip web sitelerini tekrardan düzene sokmayi deneyebilirler.

  Oğuz arkadaşımızın yorumuna gelirsek Erzurum için Erzurum insani hiç bir zaman kötü yorum yapmaz biz buna yapici eleştiri diyelim yapilmasi ve düzeltilmesi gereken şeyler var ise bunlar yazılıp konuşulmalı kimse gelip Erzurum’a olumsuz yorum yapmaz. Atauniv.com adresi Erzurumun en büyük portalı olmuştur yaptıkları çalışmalarda site sahiplerini tanıyorum gerekenden fazla emek verilmiş gerçektende bu işi bilen saygın kişilerdir eğer oğuz arkadaşımız bu yazdığımı okuyorsa bundan sonraki yorumlarini bi terar gözden geçirip öyle Yorumu Gönder butonuna bassın :)

 4. Mustafa UĞURLU

  Cevapla

  26 Haziran 2009

  Bu ilanı ben de görmüştüm. Windows’un reklamını yaparak ne akla hizmet ettiklerini anlamamıştım. Adresin yanlış yazıldığını fark etmemiştim gerçekten o da büyük ayıp. Ayrıca bu site ile yeni tanıştım ve güzel olduğunu gördüm. Dr. Hannibal ile de aynı lise mezunu olduğum için de ayrıca gurur duyuyorum. Gerçekten güzel bir iş başarmış. Tebrik etmek belki biraz konum itibariyle yakışıksız olur ama teşekkürlerimi bildiririm.

 5. arkadaşım sen erzurumu eleştirene düzeltilbecek olumlu şeyleri söylesene erzurum için zaten herkes eleştiri yapıyorda kimse olumlu birşeyler söyleme gerekeği duymuyor.hem neden joomla kurulmuş diyorsun sizin kullandığınız sistem ne peki wordpress oda ücretsiz bir sistem siz Atauni’nin en büyük sitesi diye övünüyorsunuz o zaman sizde ücretli bir sistem kurun örneğim ücretsiz mybb forum yerine lisanslı vb kurun ondan sonra belediye’ye neden bedava site kurmuşşunuz diyin…

 6. Komik belediyeye gülen kişi

  Cevapla

  01 Haziran 2009

  Bu devirde böyle komiklik, böyle cehalet görülmemiştir.

  Koskoca belediyenin site adresi yanlış yazılıyor?

  hadi onu geçtim, afişte microsoft’ un logosunu kullanmak ne akla hizmet.

  belediyenin tüm işleri böyle ne olacak, komik ve baştan savma.

  Bir Erzurumlu olarak bu teknoloji cahillerinden utanıyorum.

 7. Buna belediyenin site komedi filmi devamı diyelimmi :=))))) Garip tarafı hadi sistem logosunu geç adam Ms nin logosunu koyacağına Erzurum´un logosunu koyar :)

  Yaa bari beni işe alsalarda bu komikliklerden kurtarsalar :))

  • ibrahim.gezmiş

   Cevapla

   05 Kasım 2009

   kesinlikle katılıyorum :D koyacak logo mu bulamadınız ha bide bi olay var adam bilboardlarda kalkmış yeni belediye logomuz diye tanıtım yapıyo bi bilboardda ben astırcm “logo yaptıracağına önce bu şehrin sorunu var mı suyu temizmi onu hallet” yazdrcm bakalm ne yapıyolar sayın ahmet küççükler beyefendi.. suyumuz temiz suyumuz temiz diyip alttan alttan pet şişelerle su içen ben değilim …

Bir cevap yazın

Doğrulama Kodu (Aşağıdaki işlemin doğruluğunu sağlayınız) *