Bu yıl 5.si düzenlenen Uluslararası Dadaş Film Festivalinde ulusal ve uluslarası belgesellerin yanında bir de Erzurum’da yapılan “Bir Bulut Vardı Yaylada” adlı belgesel gösterilecek.

Jale Alcan‘ın yapımcılığını üstlendiği belgesel Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Eğitim Topluluğunca hazırlandı.

Alcan “Belgesel Erzurum’un kültürünü tanıtan bir belgesel, bu belgesel ile Sebahattin Bulut’un Erzurum’un halk oyunlarına ve kültürüne olan katkısını izleyiciye aktarmaya çalıştık. Bu anlamda Erzurum’u tanıtan böyle bir belgeselin Uluslararası Dadaş Film Festivalinde izleyiciyle buluşacak olması Erzurum’un kültürünü daha fazla tanıtacaktır. Böyle bir gösterimden dolayı mutluyum” dedi.

Alcan, belgeselin festivalden sonra yerel televizyonlarda ve TRT Belgeselde de gösterileceğini belirtti.

“Bir Bulut Vardı Yaylada” belgeseli 22 Ekim Perşembe Günü saat 14. 00 da Güzel Sanatlar Fakültesinde gösterilecek.

2009 yılında”Fakülteler Yarışıyor” programının yapımcılığını üstlenen ve 2010 yılında “Bir Bulut Vardı Yaylada” adlı belgesele imza atan Jale Alcan, 2011 yılı için ise “Kitaplar Elden Ele” projesine hazırlanıyor.

2 yorum var “Bulut Belgeseli Uluslararası Film Festivalinde”

Yorum Yaz
 1. Serhat İnceoğlu

  Cevapla

  05 Ağustos 2011

  bir bulut vardı yaylada belgeselini televizyonda izledim.Jale Hülya Alcan’ı kutluyorum Erzurum’un unutulan değerlerini gözler önüne sermiş ancak kendisinden bir isteğim olacak KAZIM KARABEKİR belgeselini de Erzurumlulara armağan etsin
  Saygılarımla

 2. VAHDET NAFİZ AKSU

  Cevapla

  22 Ekim 2010

  “Bir bulut var yaylada” belgeseli’nin yapımcısı değerli Jale Hanım ve emeği geçen ekibe teşekkür borcumuz var.

  Yaylalarımızdan bulutların eksik olmasını istemiyorsak “kültürel vefa” fukarası olmamalıyız. Hem hakka yürüyen kültür, sanat erba…bını, hem hayattaki marifet ehlini iltifatla ödüllendirmezsek…vefasızlık gömleğini giyinmiş oluruz…Ki bu gömlek idam gömleğinden beter bir talihsizliktir.

  Ne kadar çok yıldız parlarsa gök o kadar güzel görünür. Erzurum semalarından eksik olmayan yıldızlarımızın galaksilere dönüşmesi için hepimiz çaba göstermeliyiz.

  Jale Hanım ne güzel bir esere imza atmış. İlk alkışımız ona ve ekibin tamamına…Sayın Rektör ve Üniversite yönetimi ekibi desteklemese bu güzel eser ortaya çıkmazdı elbet…İkinci takdir, tebrik ve alkış da Sayın Rektör’ün şahsında Üniversite yönetimine…Ve bir alkışı da Dadaş Film Festivali yetkilileri hak ediyor, Bulut Ağabeyimizin ruhunu şad edecek bir eseri sahiplendikleri için…

  Göğsümüzü böyle iftiharla kabardatacak kültürel üretimlerin sayısı arttıkça…Başımız palandöken’in tepesi gibi hep dik olacaktır!

Bir cevap yazın

Doğrulama Kodu (Aşağıdaki işlemin doğruluğunu sağlayınız) *