Hemen Başvur

TT AKADEMİ
Sektörün okulu konumunda olan Türk Telekom Akademi, 2010 yılında ITU’nun Türkiye’de tek, dünya da ise sayılı mükemmellik merkezlerinden birisi olarak seçilmiştir. ITU dışında, ASTD, ECLF ve ETSI gibi kuruluşlar ile de birçok alanda çeşitli işbirliği çalışmaları sürdürülmekte olup, eğitim ve gelişim faaliyetlerimizi sürekli genişleyen ulusal ve uluslararası işbirliği ağı ile desteklenmeye devam etmekteyiz.
Uluslararası işbirliklerimizin yanısıra, “gelecek üniversite öğrencilerimizin ellerinde şekillenecek” görüşüyle başlattığımız “Geleceğe Değer” projesi kapsamında üniversite öğrencilerimiz ile buluşmakta ve kazandığımız deneyimleri paylaşmaktayız. Ayrıca işbirliği içinde olduğumuz üniversitelerde Telekomünikasyon Sektörü ve uygulamalarımız hakkında seminerler ve eğitimler de vermekteyiz.

30 Kasım’da Atatürk Üniversitesi’ndeyiz!

Etkinlikler

KİMSİN SEN?

 • SÜRE: 1 SAAT
 • KONUŞMACI: Sezai KAYAOĞLU

Kendine, bugüne kadar bakmadığın bir açıdan bakmak.
Bu oturumun amacı, basit bir kişilik envanteri ile genel eğilimlerimi ve gidebileceğim yerleri tariflemek, enerjini ve ilgini yönlendirmen gereken kulvarlara ilişkin bilgi vererek öz farkındalığına katkıda bulunmak.

İŞİN MUTFAĞI

 • SÜRE: 1 SAAT
 • KONUŞMACI: Direktör, Bölge Müdürü, Grup Müdürü, Müdür

Yılların deneyimi konuşuyor!
İş hayatını yaşamadan bilemezsin ancak yaşayandan dinleyerek fikir sahibi olabilirsin. Yılların deneyimli profesyonelleri maceralarını senin için anlatıyor.
Yıllardır iş hayatında olan ve çeşitli kademelerde görev alan alanında uzman isimler, iş dünyasına özgü yemekleri ne şekilde pişirdiklerini, hangi hassas ölçüleri kullandıklarını seninle paylaşacak…
Bu oturumda, Türk Telekom Grubu yöneticileri ve konuk olduğunuz üniversitelerin önde gelen öğretim görevlilerinden geride bıraktığı akademik ve profesyonel yaşantısına ilişkin kendisince köşe taşı olmuş önemli unsurları ile ilgili keyifli bir sohbet yapılacak.

2 ARADA 1 DEREDE

 • SÜRE: 1 SAAT
 • KONUŞMACI: Türk Telekom İnsan Kaynakları Yöneticileri

Burada soruları ben sorarım!
Kariyerinin başında çok önemli ipuçlarını profesyonellerden al, soru işaretlerini kafandan silip at!
Mezuniyetten sonra başlayan kariyerini nasıl şekillendirmen gerekir? Firmaların yetkilileri nasıl çalışanları beğeniyor? Eğitim ve gelişim, kariyerinde ne kadar önemli?
Bu oturumda, öğrencilikten iş hayatına geçmeden önce “öğrenci” ve geçtikten sonra da “çalışan” olarak yapman gerekene ilişkin bilgi ve deneyim paylaşımı yapılacak, üniversite yaşamlarından hareketle tüm yaşamını ve özellikle kariyerini geliştirecek ipuçları verilecektir.

GELECEĞE BİR BAKIŞ

 • SÜRE: 1 SAAT
 • KONUŞMACI: Uğur Ergün, Türk Telekom Akademi

Amaç

Türk Telekom Akademi Geleceğe Değer Projesi kapsamında Bilgi ve İletişim teknolojilerinin şekillendirdiği gelecek konusunda üniversite öğrencilerini bilgilendirmek ve kendilerini bu geleceğin gereği olan yaşam boyu öğrenme ve değişime açık olma konularında teşvik etmek.
İçerik Ana Hatları

2020 yılında Eğitim, Eğlence, Alışveriş, Sağlık

 • Eğitim: Mehmet dönem projesi yapmaktadır. Ayşe, Andrew ve Song ile. Dünya’nın dört ayrı şehrindeki dört öğrenci aynı konuda proje seçtikten sonra sosyal ağlar sayesinde birbirlerini bulmuşlar, farklılıklarını ve ortak yanlarını bir araya getirmişlerdir.
 • Eğlence: Mehmet yorgun bir günün sonunda evde televizyonun karşına geçer. Türkiye ve dışındaki arkadaşları tarafında tavsiye edilen bir filmi seçer ve izler. Film sırasında kişisel reklam görür, film ve tanıtılan bir ürün hakkında görüş belirtir.
 • Alışveriş: Mehmet’in annesi alışverişe çıkacaktır. Akıllı buzdolabı ve mutfak dolabı sayesinde eksikler otomatik olarak tamamlanmaktadır ama annesi bayram için özel hazırlıklar yapacaktır.
 • Sağlık: Mehmet’in şeker hastası babası’nın insülin pompası alarm verir. Mehmet hemen babası ve doktorunu arar. Doktorunun pompayı uzaktan “reset”lemesi ile sorun giderilir.

MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ

 • SÜRE: 1 SAAT

Daha doğmadan, girmek istediğin şirkete girmiş ve şu anda yöneticilik yapan bir profesyonelin ekibine katılman halinde olabilecekler nelerdir?
Bu oturumda, genellikle şirketlere danışmanlık ve eğitimler ile aktarılmaya çalışan kuşaklararası farklılık ve bu farklılığın incelenmesi konusunu ters açıdan ele alarak, şirketlerin yeni çalışan adayı olarak senin için de farkındalık oluşturulacaktır.

Hemen Başvur

Bir cevap yazın

Doğrulama Kodu (Aşağıdaki işlemin doğruluğunu sağlayınız) *