Atatürk Üniversitesi’nin yaklaşık tüm fakültelerinin, Universiade 2011 Erzurum Kış Oyunları‘nda olacak tatil nedeniyle hazırlanan ilk yarıyıl ders programlarında Cumartesi günlerine de ders konuldu.

Cumartesi günleri derse gitmek zorunda olan öğrenciler için aslında ders problem değil fakat ders konulurken neden yemekhanede yemek verilmiyor sorusu akla geliyor. Zaten yaklaşık 50-55binlik kişilik öğrenci nüfusuna sahip üniversitemizde yemekhanenin kapasitesi ve çalışma saatleri dolayısıyla bir çok öğrenci arkadaşımız “Öğrenci Yemekhanesi”nde yemek yiyemiyor. Bir de haftasonu kimse yiyemeyince durum daha da vahimleşiyor. Öğrenci Yemekhanesi diye bir olgu varsa ders olan hergün de öğle arası yemek vermek zorundadır diye düşünüyoruz. Çünkü herkesin maddi imkanı her haftasonu dışarda yemek yemeye yetmeyebilir. Ayrıca bu bir haktır madem ders var, ders olan hergün yemekhanemizde yemek yemek istiyoruz.

Zaten Universiade vesilesiyle bir yurt problemi yaşanıyor (Barınacak yer problemi haberi) bari yemek problemine bir çözüm getirilsin. Neden üniversitemizde birşeye karar verilecekken öğrenci bazlı düşünülmüyor bu da ayrı bir tartışma konusudur aslında. Tamam bu kış oyunları kentimize ve üniversitemize bir vizyon katacaktır ve bununla gurur duyarız ama öğrenci mağdur ediliyorsa pekde bir ehemniyeti kalmıyor olayın… Kaş yaparken göz çıkarmamak ümidiyle…

Bir cevap yazın

Doğrulama Kodu (Aşağıdaki işlemin doğruluğunu sağlayınız) *