İspir Hamza Polat Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden şiir dinletisi

Atatürk Üniversitesi İspir Hamza Polat MYO öğrencilerinin düzenlediği “Şiir Gecesi”nde öğrenciler Türk şiirinin özgün şiirlerini başarılı bir şekilde seslendirdiler.
Çoruh Konferans Salonunda düzenlenen geceye İspir halkı da katıldı. Öğretim elemanlarından Ferit Ayyıldız ve İhsan Polat’ın organize ettiği gecede, Engin Kızıltunç, İlve Yavuz, Esra Kurbanoğlu, Gürkan Azrak, İsmail Geyik, Veysel Gümüş, Fatma Peri Doğruyol, Şakir Pehlivan, Enes Aslan, Muazzez Altan, Ömer Çarbuğa, Sema Çubukçu, Sinem Bayram, Sabiha Sultan Boz, Ali Şimşek, Cüneyt Doğan, Fatma Yılmaz ve İhsan Polat tarafından Yahya Kemal Beyatlı, Sadi Akatay, Ayla Aydemir, Ali Ulurasba, Mehmet Akif Ersoy, İbrahim Sadri, Edgar Allan Poe, Zinnur Tiryaki, Bedirhan Gökçe, Yılmaz Odabaşı, Celal Sahir Erozan, Ahmet Selçuk İlkan, Nurullah Genç, Yusuf Hayaloğlu, Osman Yüksel Serdengeçti’nin şiirleri seslendirildi.

Ebru Alçiçek, Ümit Ulusoy, Kayhan Aydın, Nurullah Karaboğa ve Hakan Dursun ise yorumladıkları eserler ile geceye renk kattılar.

Yüksekokul müdür Vekili Doç. Dr. Ayhan Yıldırım, program sonunda, organizasyonu yapan öğretim elemanları ve öğrencilere teşekkür etti. Yıldırım, Yüksekokulda iyi bir eğitim alan öğrencilerin, sosyal ve kültürel yönden gelişimlerine de önem verdiklerini, bu yıl ikincisi yapılan “şiir dinletisi” gecesinin kurumsal bir program haline getirmeyi amaçladıklarını kaydetti.