Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Eğitim Topluluğu tarafından hazırlanan yapımcılığını Jale Alcan’ın üstlendiği ”Fakülteler Yarışıyor” Bilgi Yarışma Programı 29 Mayıs 2009 Cuma günü, büyük final yarışması ile son buldu. Fakülteler Yarışıyor Bilgi yarışma Programının ilk çeyrek final elemeleri 3 Nisan’da başladı. Programda toplam 20 fakülte ve yüksekokul yarıştı ve her fakülteyi 5 öğrenci temsil etti.9 hafta boyunca süren Fakülteler Yarışıyor Programı çeyrek final, yarı final ve final olmak üzere 3 aşamada yapıldı. Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi A Salonunda saat:19.00’de gerçekleşen Fakülteler Yarışıyor final programında; Tıp Fakültesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Edebiyat Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksek Okulu yarıştı. 20 soru sorulan yarışmada Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi birinci oldu. Galip gelen öğrencilere Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hikmet Koçak adına Rektör Vekili Prof.Dr.Samih Diyarbakır birer  altın ve çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından ödüller verildi. Yarışmanın ardından Erzurumlu Sanatçı, Türk Halk Müziğin usta yorumcusu Erdal Erzincan davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.   A.Ü Genel Sekreteri Doç.Dr.Üstün Özen sanatçı Erdal Erzincan ve program yapımcısı Jale Alcan’a birer onur plaketi sundu. Ayrıca program sonunda Fakülteler Yarışıyor ekibi tarafından yaş pasta kesildi.

Fotoğraflar:İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğrencileri; Rabia ÇETİN, Ömer ÖZDEMİR ve İbrahim KARAKUŞ


105 Fotoğraf ile FİNAL…


7 yorum var “Fakülteler Yarışıyor da Coşkulu Final”

Yorum Yaz
 1. k.k.e.f’ini temsilen katıldığım bu uzun soluklu serüveni başarıyla tamamlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.her anı büyük heyecan dolu yarışma bizde unutulmuycak bir anı olarak kalacak.şüphesiz kazanmak güzel bir duygu ama en güzeli her hafta her yarışmada olmak oradaki havayı hissetmek.bu yarışma esnasında tanıştığım ve bir arada olduğum ekibimize sonsuz teşekkürler ve yanımızda olan hocalarımıza sonsuz sevgiler seneye bu ünvanı korumak için yine orada olacağız…..

 2. Abdulmelik GÜLER / Sunucu

  Cevapla

  06 Haziran 2009

  Bilindiği üzere fakülteler yarışıyor bilgi yarışması programı büyük finalle sona erdi. Katılan 20 Fakülte ve Yüksek okul arasında geçen güzel ve heyecan dolu yarışmalar neticesinde kazanan ekip K.K.Eğitim Fakültesi oldu. Geriye kalan 19 ekipte birbirinden güzel yarıştı. Hepsine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen İletişim Fakültesi Radyo Sinema Eğitim Topluluğuna ve başta sayın Jale Alcan Olmak üzere emeği geçen herkesin emeğine ve yüreğine sağlık. Böyle güzel bir organizasyonda sunuculuk görevini yerine getirmekte benim için ayrıca bir gurur kaynağı oldu. Başlangıcından büyük finale kadar her büyük ve uzun soluklu organizasyonda olabileceği gibi Fakülteler Yarışıyor Bilgi yarışması Programında da ufak tefek aksaklıklar olmuştur. Ancak biz Fakülteler yarışıyor ekibi olarak elimizden geleni alnımızın akıyla yaptığımız inancı içerisindeyiz. Yarışma boyunca maddi manevi yanımızda olan tüm kurum ve kuruluşlara, başta A.Ü genel sekreteri Doç. Dr sayın Üstün Özen olmak üzere rektörlük makamına, İletişim Fakültesi dekanlığına, yarışmaya konserleriyle iştirak eden değerli sanatçılarımıza, yarışan tüm fakülte ve yüksek okullara , her hafta bizlere katılıp yarışmamızı renklendiren tüm yarışmacılara ve tüm izleyicilerimize saygılarımı sunuyorum. Abdulmelik GÜLER.

 3. ya fakülteler yarışıyor da birinci olan öğrencilere nasıl ulaşabilirim üniversite gazetesi için röportaj yapacam da bana ulaşabilirlerse çok sevinirim: rabia.cetin[at]hotmail.com

 4. Atatürk üniversitesinde bir ilk olan bu yarışma zannediyorum tüm fakülteler için ayrı bi heyecan oldu ve yarışma gerçekten coşkulu geçti. Seneye bu yarışmanın devamını bekliyor hatta dahada büyüyerek üniversiteler arası olmasını diliyorum. Orgainzasyonda emeği geçen tüm ekibe özelliklede yarışmanın yapımcısı Jale ALCAN hocama çok teşekkür ederim. Ayrıca desteklerinden ötürü atauniv.com a da çok teşekkürler.

 5. mrb ben Servet.Öncelikle Jale Hocama böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür ederim umarım bundan sonraki yıllarda da bu devam eder.Bizi yarışma boyunca destekleyen ve yalnız bırakmayan herekese saygılarımı sunarım..

 6. EN GÜZEL FOTOĞRAFI SEÇELİM OYLAMAYA AÇARSANIZ SEVİNİRİZ

  • aslında yarışmanın en başından düşünseydik bu dediğinizi oylama için ayrı bir sayfa oluşturulabilirdi. şu an sistem o duruma entegre edilemez. düşünceniz için teşekkürler. nasipse seneye ki yarışmaya.

Bir cevap yazın