Atatürk Üniversitesi’nde rektör seçimlerinde en çok oyu Prof. Dr. Hikmet Koçak aldı.

Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi’nde yapılan seçimlere öğretim üyeleri büyük ilgi gösterdiler. Rektörlük için yarışan 13 profesörün yan yana oturarak izledikleri seçimlerde öğretim üyeleri oylarını soyisim sırasına göre 2 sandıkta kullandılar. Sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi öğleden sonra 17.00’de sona erdi.

ADAY OLAMADI İki dönem üst üste rektörlük yaptığı için kanun gereği yeniden aday olamayan Rektör Prof. Dr. Yaşar Sütbeyaz, adaylara başarılar diledi. Sonuçların Türkiye’ye, Erzurum’a ve Atatürk Üniversitesi’ne hayırlı olmasını dileyen Prof.Dr. Sütbeyaz, Atatürk Üniversitesi’ndeki bayrak yarışının daha hızlı bir şekilde devam edeceğine inandığını söyledi.

HİKMET KOÇAK’A 214 OY Oy verme işleminin tamamlanmasından sonra yapılan sayımda en çok oyu Prof. Dr. Hikmet Koçak’ın aldığı belirlendi. Prof. Dr. Hikmet Koçak’a 214 oy çıkarken, Prof. Dr. Muammer Yaylalı 190, Prof. Dr. Enver Altaş ise 123 oyla en çok oy alan adaylar oldular. Seçimlerde 11 oy boş çıkarken, 7 oy da geçersiz sayıldı.

Oy tasnifine göre adayların aldıkları oyların dağılımı şöyle:

“Prof. Dr. Turgut Göğebakan: 97, Prof. Dr. Ümit Demir: 103, Prof. Dr. Hikmet Koçak: 214, Prof. Dr. Nihat Akbulut: 65, Prof. Dr. Muammer Yaylalı: 190, Prof. Dr. İsmet Kırpınar: 17, Prof. Dr. Enver Altaş: 123, Prof. Dr. Uğur Güllülü: 103, Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen: 93, Prof. Dr. Şevki Özdemir: 22, Prof. Dr. Recep Orbak: 45, Prof. Dr. Selahattin Çelebi: 13, Prof. Dr. Talat Yanık: 14” GÜL KARAR VERECEK Üniversitede yapılan seçimlerde en fazla oyu alan 6 rektör adayı Prof.Dr. Hikmet Koçak, Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Prof. Dr. Enver Altaş, Prof. Dr. Uğur Güllülü, Prof. Dr. Ümit Demir, Prof. Dr. Turgut Göğebakan’ın ismi YÖK’e bildirecek. 28-29 Haziran’da yapılacak YÖK Genel Kurulu’nda da bu adaylar arasından 3 isim seçilecek ve 1 Temmuz’da Cumhurbaşkanı’na sunulacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 3 aday arasından birini rektör atayacak. Cumhurbaşkanı Gül, belirlediği isimleri 6 Ağustos tarihine kadar açıklayacak. 6 Ağustos’ta 21 üniversite rektörünün görevi sona ererken, yeni seçilen rektörler 7 Ağustos’ta yeni görevine başlayacak.

Seçimlerde 214 üyenin oyunu alan Prof. Dr. Hikmet Koçak, ilk aşamayı geçtiklerini ifade ederek, sürecin devam ettiğini söyledi. Koçak, diğer adayları da tebrik ederek seçimin üniversiteye hayırlı olmasını diledi.

26 yorum var “Atatürk Üniversitesi Rektör Seçimleri”

Yorum Yaz
 1. bence hikmet hoca üniversitemiz için en ideal

 2. “Prof. Dr. Turgut Göğebakan: 97, Prof. Dr. Ümit Demir: 103, Prof. Dr. Hikmet Koçak: 214, Prof. Dr. Nihat Akbulut: 65, Prof. Dr. Muammer Yaylalı: 190, Prof. Dr. İsmet Kırpınar: 17, Prof. Dr. Enver Altaş: 123, Prof. Dr. Uğur Güllülü: 103, Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen: 93, Prof. Dr. Şevki Özdemir: 22, Prof. Dr. Recep Orbak: 45, Prof. Dr. Selahattin Çelebi: 13, Prof. Dr. Talat Yanık: 14″ GÜL KARAR

 3. İnşallah hep aynı rektör kalır

 4. selamün aleyküm hocam aklımızdaki ve gönlümüzdeki isim sizdiniz yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun .sedat.

 5. umarım türkiye için erzurum için öğrenciler için hayırlı olur. başarılar . (Junkie)

 6. mehmet ali öztaş

  Cevapla

  06 Ağustos 2008

  hocam yeni vazifeniz hayırlı olsun.tebrik ederiz.
  üzümlüden m.ali öztaş ve ailesi

 7. HİKMET HOCAM BU İŞİ LAYIKIYLA YAPACAK ENDER İNSANLARDANDIR.ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN.

 8. hayırlısııı olsun

 9. Atatürk üniversite büyük bir üniversite ve şimdiye kadar hakettiği değeri görmedi Hikmet hoca üniversite için en ideal aday.

 10. inşallah prof.dr enver altaş olur dularımız onunla

 11. ben ümit hocamız olsun diyorum ama hayırlısı

 12. HİKMET HOCAYA ALLAH YAR VE YARDIMCISI OLSUN

 13. yöke bildirilecek isimleri tanımıyorum hikmet hoca hariç diğerlerini tanımasamda en iyisinin hikmet hoca olacağını düşünüyorum allah yolun açık etsin ve hayırlısı olsun hikmet hocam

 14. hayırlısı olsun üniversitemiz için

 15. YASİN GÖĞEBAKAN

  Cevapla

  26 Haziran 2008

  Allahın izni ile üniversitemize hayırlı biri gelsin ama benim bütün dualarım saygı değer TURGUT GÖĞEBAKAN,IN dır.

 16. Bütün dualarımız ve bütün dileklerimiz sayın TURGUT GÖĞEBAKANIN dır. Allahın izni ile üniversitemize hayırlı rektör olacaktır. gönderen,YASİN ESRA BİLAL

 17. bırakın bu işleri yaa kim gelirse gelsin ne deişecekmiski ögrenciysen yaz okulu maz okulu hocaların zaten dogru duzgun sınav okudugu yok adamlar kafasına gore not verırler bu okula kim gelırse gelsın bısı deişmez abi

 18. …::Yönetim: geçersiz maille yazıldığı için yorum onanmadı(bbbbbbbbb@bbbbbbbb.com)…

 19. umarız cumhurbaşkanı da tercihini hikmet hocamızdan yana kullanır.

 20. üniversitemiz için en isabetli kararı sayın cumhurbaşkanımız verecektir,ama umarız ki yeni rektörümüz sayın Turgut Göğebakan olur.

 21. sayın hikmet hjocama yakışır zafer onun

 22. atatürk üniversitesi için en dogru kararı cumhurbaşkanımız verecektir.umarım yanlış bi tercih olmaz.şimdiden herkez için hayırlı olsun.

 23. Yeni Rektörümüzü tebrik ediyorum. Artvinden kontrol için yanına gelen bir hasta yakınıyım. Kendisini tanıyorum ve Üniversite için de hayırlı olacağını düşünüyorum.

 24. Tıp Fakültesi Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi

 25. yeni rektörümüz hangi bölümden acaba??

 26. yağmur yürekli

  Cevapla

  20 Haziran 2008

  umarım hayırlı olur ve gelen gideni aratmaz inş.

Bir cevap yazın

Doğrulama Kodu (Aşağıdaki işlemin doğruluğunu sağlayınız) *