Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak imzasıyla yayınlanan açıklamada Diyarbakır`ın Silvan ilçe kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada 13 askerimizin şehit 7 askerimizin ise yaralanmasının Türk milletini bir kere daha derinden sarstığı belirtilerek, şöyle denildi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin diğer bütün sıkıntıları gibi terör sorununun da üstesinden gelecek güce ve kararlılığının olduğunda şüphe yoktur. Özellikle belirtmek istiyoruz ki, terör bir insanlık suçudur. Terörle bir yere varılamayacağı, herhangi bir sonuç alınamayacağı çağdaş dünyanın kabul ettiği bir gerçektir.

Bu menfur saldırılarla milletimiz arasında kin ve nefret tohumları oluşturmak, bu yolla kardeşlik ortamını sabote etmek ve ülkemizin istikrarsızlığa sürüklenmesinin istenildiği bilinmektedir.

Ancak, Türküyle, Kürdüyle, milletimiz, yekvücut davrandıkça terörün ve onun arkasındaki güçlerin bu hedeflerine ulaşamayacaklar da açıktır.

Milletçe, bu menfur ve kalleşçe yapılan saldırıların biran önce sona ermesini diliyor ve bekliyoruz. Şahsım ve Atatürk Üniversitesi camiası olarak yaşanan hain terör saldırısında şehit olan askerlerimize Allah`tan rahmet, ailelerine, milletimize ve fedakar Silahlı Kuvvetlerimize, başsağlığı diliyoruz.”

Bir cevap yazın

Doğrulama Kodu (Aşağıdaki işlemin doğruluğunu sağlayınız) *