Atatürk Üniversitesi Bahar Şenlikleri başladı

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen “Bahar Şenlikleri” başladı. 9-14 Mayıs tarihleri arasında devam edecek şenlikler süresince çok sayıda sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleştirilecek.

Atatürk Gençlik ve Bilim Anıtı’nda düzenlenen açılış töreninde konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen, güzide üniversitenin güzide öğrencileri için hazırlanan şenlikte öğrencilerin gönüllerince eğlenmelerini ve streslerini atmalarını arzu ettiklerini söyledi.

Tüzemen, bir hafta sürecek ve açık havada gerçekleştirilecek Bahar Şenliği`nde  folklor gösterileri, sportif faaliyetler, sokak tiyatrosu, yer satrancı, resim heykel yarışması ve görsel sanatlar performansları, Türk Hava Kurumlu Havacılık Kulübü Radyo Kontrol ve Model Uçak Gösterisi, Halk Oyunları gösterisi, Konserler, Doğa Sporları Dağcılık-Kano yarışmaları, Atatürk Üniversitesi’nde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerin sunacağı gösteriler gibi çok sayıda faaliyetin yer alacağını bildirdi.

Daha sonra Atatürk Üniversitesi SKS Dairesi Başkanlığı Erzurum Erkek Bar Ekibi gösterisini sundu. Ardından Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri sundukları  müzik dinletisiyle öğrencilerle buluştu.

Bahar Şenliği’nin ilk günü, Global Bilgi’nin katkılarıyla sanatçı Atiye’nin akşam vereceği konserle sona erecek.